Maaşları

Fizyoterapist Maaşları Ne Kadardır

Fizyoterapist Maaşları


Fizyoterapistler, kişilerin fiziksel aktivitelerinde düzenlemeyi, güçlendirmeyi ve hareket kabiliyetini geliştirmek amacıyla çalışan kişilerdir. Fizyoterapist maaşı uzmanlığa göre değişiklik gösterir. Fizyoterapist Maaşları iyidir ve iş sahası oldukça geniştir. Son yıllarda fizyoterapistlere verilen önem artmaktadır. Yataklı tedavi merkezlerinde, sağlık kuruluşlarında, rehabilitasyon merkezlerinde, evde tedavi yapan kuruluşlarda, huzur evlerinde,  spor kulüplerinde, kaplıca merkezlerinde çalışmaktadırlar. Bu gibi yerler başta olmak üzere sağlık sektörünün olduğu ve sağlıklı yaşam projelerinin yapıldığı tüm resmi ve özel kurumlarda fizyoterapistler kendilerine iş bulabilmektedirler.

Fizyoterapist maaşları ülkemizin maddi koşulları öne alındığında iyi olduğu söylenebilir. Diğer çoğu meslekte olduğu gibi kazanılan tecrübe, yetkinlik ve mevkiye göre oldukça iyi gelirler elde edilmesi mümkündür.

Fizyoterapist maaşının iyi olmasından dolayı da son yıllarda bu meslek dalına talep artmaktadır. Fizik ve rehabilite bölümlerine tercihler artmaktadır. Ve gün geçtikçe de bu meslek dalına ihtiyaç artmaktadır. Fizyoterapi her türlü iskelet, kas sorunlarında çözüm olmaktadır. Gelişime açık olan fizyoterapistlik de önü açık bir meslektir. Fizyoterapist maaşlarının iyi olması da ilgi çekmesine büyük etkisi olmaktadır. Hastanelerde ve özel sağlık kurumlarında, fizyoterapi merkezlerinde çalışmakta olan fizyoterapistler uzman doktorun ön görülerinden hareket ile hastaya eğitimini aldığı fizik tedavi tekniklerini uygulayan kişidir. Çalışma alanları oldukça geniştir.

Fizyoterapist maaşları devlet ve özel kurumlarda farklılık göstermektedir. Devlet kurumlarında çalışan bir fizyoterapistin maaşı 2000 – 3000 TL arasında değişim göstermektedir. Özel kurumlarda bu maaş daha da artmaktadır. Hatta devlete oran ile oldukça yüksek de denebilir. İşinde tecrübe kazanan, özelde çalışan bir fizyoterapistin maaşı 10.000 TL ye kadar ulaşabilmektedir. Tüm mesleklerde olduğu gibi bu meslekte de eğer parametreyi maaş alırsak tecrübe oldukça önemlidir. Tabii alınan eğitim de kazancı etkileyebilir.

Elde edilecek gelir çalışan kurumdan kuruma değişim gösterir. Kurumdan alınacak maaşın çevre koşulları ile de ilgisi olabilir. Yani büyükşehir ile herhangi bir şehir arasında kurumlar arasında maaş değişimi olabilir.

Fizyoterapist maaşları 2.000 TL den 10.000 TL ve hatta üstüne kadar maaşlar alınabilir. Bunun için kişinin kendisini geliştirmesi oldukça önemlidir.

Bir Önceki Konumuz  Enerji Sistemleri Mühendisliği Maaşları Konusunu Okuyunuz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir