Maaşları

Elektrik Elektronik Mühendisliği Maaşları

Elektrik Elektronik Mühendisliği Maaşları


Elektrik Elektronik Mühendisliği Maaşları oldukça yüksektir. Günlük hayatın zorluklarının önüne geçmek ve insanlara daha konforlu bir yaşantı sunmayı amaçlamaktadırlar.

Elektrik ve elektronik mühendisliğinin alt dallarında güç, kontrol, biyomedikal, mikro elektronik, telekomünikasyon, enerji sistemleri, yazılım, otomasyon mühendislikleri bulunmaktadır. Günlük hayatımızda kullandığımız her türlü elektrikli aletin tasarımı, üretimi, planlamasında görev alırlar. Ev eşyalarından, iletişim araçlarına, bilgisayarlara, güneş panelleri, rüzgâr tribünleri, uzay teknolojilerine kadar pek çok yerde faaliyetlerini gerçekleştirme ve bu alanlarda çalışabilmektedirler.

Elektrik elektronik mühendisliği maaşları oldukça popüler bir meslek dalıdır. Bu meslek akla geldiğinde ne kadar kazandığı da doğal olarak merak edilmektedir. Bu meslek özellikle özel sektörde önü oldukça açıktır. Nerdeyse her fabrikada elektrik ve elektronik mühendisleri görev almaktadır. Bu mühendislikte de diğerlerinde olduğu gibi geliri en çok etkileyen kişinin kendisini geliştirmesidir. Kendini geliştiren ve tecrübe kazandıranlar bunlara orantılı olarak da maaşları yükselmektedir. İlk olarak bir fabrikada işe başlayan elektrik ve elektronik mühendisi maaşları 1500 TL den 4000 TL den fazla miktarlarına kadar gelir elde edilebilmektedir.

İlk olarak işe 1500 TL ile başlayan biri yabancı dil durumu, eğitimi, medeni halleri gibi etkenler maaşını yükseltecek etkenlerdir. Elektrik ve elektronik mühendisliği maaşları gelişime oldukça açık bir gruptur. Bu yüzden gelişim ile doğru orantılı olarak gelirinde de artış olmaktadır ve çok iyi maaşlara çalışılabilmektedir. Kamu da ilk olarak işe başlayan elektrik ve elektronik mühendisinin maaşı 2700 TL civarlarındadır. Bu maaşın üstüne de tazminat paraları da eklenerek bu miktar artmaktadır. Yabancı dil, medeni durum, çocuk varlığı, eğitim durumu, mevki gibi etkenler ek tazminatlara yol açar. Elektrik ve elektronik mühendisliği maaşları

Özel sektör için de tecrübe maaş için oldukça önemlidir. Özel sektör de bir elektrik ve elektronik mühendisinin maaşı kazandığı tecrübe ile birlikte 10.000 TL’nin üzerine çıkabilmektedir.  Kamu içinde tecrübe etkilidir ve aynı özel sektörde olduğu gibi maaş da artışa etkendir.

Yani 2.500 TL den 10.000 TL ye kadar ve daha fazla olabilecek maaşlar almaktadırlar. Bunun için kişinin kendisini geliştirmesi gerekmektedir. Elektrik ve elektronik mühendisliği maaşları

gıda mühendisliği maaşları

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir