Maaşları

Bilgisayar Mühendisliği Maaşları

Bilgisayar Mühendisliği Maaşları


Bilgisayarlar her alanda hayatımızda yer alan ve gelecek yaşantımızda da önemli yerler edinmeye devam edecek bir teknolojidir. Hatta bilgisayarlar olmayınca kendimizi çok boş hissederiz ve hiçbir şey yapasımız gelmez, aslında bu biraz bağımlılığa kaçmış gibi neyse, konumuza döner isek Bilgisayar Mühendisliği Maaşları aslında hiçte kolay değildir. Öğrenilmesi gereken ve sürekli öğrenilmesi gereken birçok şey vardır. Bilgisayar mühendisliği maaşları istisnai durumlar dışında oldukça yüksektir. Nerede hangi konumda ve nasıl bir firmada çalıştığınız çok önemlidir. Bilgisayar mühendisleri becerilerine göre seçiliyorlar ve ne kadar birikim sahibi olduğuna bakılır. Bilgisayarda birçok alan mevcuttur. Her alan kendi içinde bir uzmanlık gerektirir. Mezun olunca hiç kimse sizden dört dörtlük bilgi sahibi olmanızı beklemez ama bir potansiyele sahip olduğunuzu kanıtlamanızda fayda vardır.

Bilgisayar Mühendisleri İş İmkanları


Bir Bilgisayar mühendisi ne kadar etkili çalışabileceğine, neler üretebileceğine ve kendi yeteneklerini ne kadar yerinde kullanmasına bağlı olarak değişebilir. Herhangi bir firmada bir çalışmaya vakit ortalama bir maaş alırsınız. Bu maaşın miktarı zamana ve size bağlı olarak artabilir. Bu artış sizin tecrübenizin artmasına ve kendinizi sürekli geliştirmenize bağlıdır. Mezun olduğunuz vakit, bilgisayarlar ile ilgili her konuda pir olmanız gereklidir. Bilgisayar mühendisi olabilmek sanıldığı kadar kolay değildir. Düzenli bir çalışamaya ve disipline sahip olabilmeniz gerekmektedir. Yenilikçi bir yapıya sahip olmaz iseniz sürekli gelişen bu sektörde tutunmanız oldukça zorlaşır.

Bir diğer mühendislik dallarına nazaran oldukça iyi bir maaş bandına sahip olan bu dal yeni başlayanlar için oldukça iyi bir maaşa sahiptir. Ortalama bir Bilgisayar Mühendisliği Maaşları başlangıç olarak küçük firmalarda 1.500 ila 3.000 Türk Lirası arası bir maaş alırken, kurumsal firmalarda bu aralık 2.500 ila 4.000 arasında seyretmektedir. Tabi bu rakamlar her halükarda değişim gösterecektir. Kendinizi sadece üniversitede öğrendikleriniz ile sınırlar iseniz bu oranlarda maaş almanız oldukça zordur. Çünkü her firma bilineni değil yenilikçi ve özgün bilgiye sahip, çözüm odaklı mühendisler aramaktadır. Her sektörde başlangıçta çok yüksek maaşlar arayanlar genellikle hayal kırıklığına uğrarlar. En iyisi sizlerin işinizi severek yapmanızdır. Bilgisayar Mühendisliği Maaşları

mekatronik mühendisliği maaşları

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir