Bilim

Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır

Astral Seyahat Nedir?


     Astral seyahat nedir ruhun uyku ya da baygınlık durumunda bedenden çıkarak dolaşmasıdır. Astral seyahat yapmak isteyen insan öncelikle kesin karar vermiş ve istekli olması gerekir aksi takdirde sonucu istediği gibi olmayabilir. Astral seyahat yapmaya karar verdiğiniz ilk aşamada heyecanınızı kontrol altında tutmanız gerekir aksi takdirde kalp krizine kadar gidebilecek sorunlar yaratmaktadır. Beyinde biten bu işlemde ilk iş kendini inandırmak ve bunu tamamlayacağına güvenmektir. Astral seyahat sırasında ruh bedeni terk ederek farklı boyutlara geçer bu yeni geçilen boyuta beşinci boyut ismi verilir. Astral seyahatin belli bir süresi yoktur kişi istediği süre içerisinde gerçekleştirebilir. Herhangi bir tehlikesi şu zamana kadar görülmemiş ve kanıtlanmamıştır. Bilim adamları da astral seyahat hakkında araştırma yapmış parapskolojik bir işlem olduğunu savunmuştur. Nörolojik olarak da uyku esnasında yapılan bu seyahat için araştırmalar yapılmış uzmanlara göre işlem doğaçlama gerçekleşti.

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?


İlk olarak günü kafanızda kararlaştırmalı ve o güne odaklanmalısınız. Kendinize güvenerek olumlu telkinler yaparak bunu başaracağınıza inandırmalısınız. Seçeceğiniz yatak kesinlikle yumuşak olmalıdır. Sizi rahatsız eden yatakta istediğiniz gibi bir yoğunlaşma gerçekleştiremezsiniz. Bu açıdan yatacağınız yatak yumuşak ve rahat olmalıdır. Yatacağınız alanda yatmanızı engelleyen yüksek ses, ağır koku olmamalıdır. Tamamen sessiz, kokusuz ferah bir ortam oluşturmalısınız ve sizden başka kimse olmamalıdır. Üzerinizde metal toka küpe tarzında hiçbir aksesuar olmaması gerekir. Ya çok hafif giysiler ya da çıplak olarak yatılması gerekir. Odanın karanlık ya da hafif loş olması gerekir kesinlikle gözler ışık almamalıdır. Kesinlikle ortamın rahat ve kimsenin rahatsız etmeyeceği bir yer olması çok önemlidir.
Ortam ve rahatlama sağlandıktan sonra zihindeki beyni yoran düşüncelerden uzak durulmadı ve zihnin inzivaya çekilmesi sağlanmalıdır. Astral seyahat eğer gerçekleşiyorsa kişide ilk olarak vücudunda çeşitli karıncalanmalar başlar. Ruhunuzun bedeninizden daha yüksek bir konumda olduğunu hayal edin. Birden üzerinizdeki bütün ağırlık kalkarak hafifleyeceksiniz. Bu şekilde ruhun bedenden ayrıldığını göreceksiniz ve yavaş yavaş yükselmeye başlayacaksınız ve yatakta yatan kendi bedeninizi göreceksiniz. Bu işlemin gerçekleştiğini gösterecektir. Astral Seyahat Nedir?

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir